Gradsko poglavarstvo u suradnji s Obrtničkom i Gospodarskom komorom te turističkim zajednicama Grada i Županije već treću godinu za redom provodi akciju "Nasmiješeno sunce" kojom se ocjenjuje razina uređenosti ugostiteljskih i trgovačkih objekata, kao i kvaliteta usluge koju pružaju, a posebno se ocjenjuje rad pojedinačnih djelatnika u pojedinim segmentima usluge.
Kako je na konferenciji za novinare kazao predsjednik Povjerenstva u akciji «Nasmiješeno sunce» i član Poglavarstva za gospodarstvo i gospodarenje gradskom imovinom Kristijan Magaš, akcija se provodi radi dodatnog motiviranja za pružanje što kvalitetnijih usluga, poticanje međusobne konkurencije u uređenju objekata i razine usluga te, konačno, prezentiranja grada Zadra na način dostojan njegove tradicije.

Kao i prethodnih godina, akcijom «Nasmiješeno sunce» ocjenjivat će se i nagrađivati najkvalitetniji ugostiteljski objekt u kategoriji restorana i caffe bara, najljepši izlog trgovine, najbolji konobar te najbolji prodavač.
Umjesto dosadašnje kategorije najsuvenira, od ove godine ocjenjivat će se najbolji novi suvenir, a ove su godine uvedene i nove kategorije i to turistički vodič, najbolji kuhar, najbolji policajac, najbolji čistać te najuređenija benzinska crpka, a novčano ce nagradivati u iznosu od 2000 kuna najbolji u kategoriji kuhara, konobara, prodavača, čistača, turističkih vodiča i policajaca.

Također, odlukom Povjerenstva dodijelit će se i posebno priznanje za cjelokupan doprinos u ostvarenju turističke sezone.

Uz predsjednika Povjerenstva Kristijana Magaša, Povjerenstvo čine u ime Obrtničke komore Stjepan Knežević, u ime Gospodarske komore Snježana Dražina, te predsjednici turističkih zajednica Grada i Županije Zvonko Šupe i Ivo Dunatov .

U akciji će, putem našeg Gradanskog Foruma na ovim stranicama, kao i pismenim putem na adresi Grad Zadar, Narodni trg 1 – Za akciju «Nasmiješeno sunce», svojim prijedlozima i sugestijama koje će razmatrati Povjerenstvo, uskoro moći sudjelovati i sami građani

Akcija se provodi do 12. studenog kada će se u objaviti pobjednici i uručiti nagrade u sklopu završne svečanosti u Gradskoj loži.