U Zadru obilježen Dan Europe
Gradonačelnik Kalmeta i župan Zrilić pridružili se obilježavanju Dana Europe u Zadru.

Informacijski centar Europe Direct Zadar, kao glavno informacijsko sredstvo Europske unije u Zadarskoj županiji , u Europskom  tjednu do 13. svibnja 2016. s partnerima, Gradom  Zadrom , Klasičnom gimnazijom Ivana Pavla II., Turističko-ugostiteljskom školom, Prirodoslovno - Grafičkom školom Zadar te agencijama Zadarske županije organizira niz aktivnosti s ciljem upoznavanja građana s vrijednostima koje promiče Europska unija. Središnje događanje, obilježavanje Dana Europe, održano je danas na Narodnom trgu na kojem je bio i gradonačelčnik Grada Zadra, Božidar Kalmeta sa suradnicima zajedno sa županom Zadarske županije, Stipom Zrilićem.

Na postavljenom EDIC štandu dijelile su se publikacije putem kojih su se građani mogli informirati o Europskoj uniji. Učenici Turističko-ugostiteljske škole Zadar pripremili su neka od tradicionalnih jela članica EU dok se za glazbeni dio programa pobrinuo zbor Aka Crescendo.

U Zadru obilježen Dan Europe U Zadru obilježen Dan Europe U Zadru obilježen Dan Europe