Talijanski srednjoškolci u Zadru
Srednjoškolci iz Bergama na studijskom putovanju.

U sklopu studijskog putovanja u Hrvatsku, učenici ugostiteljske škole iz talijanskog grada Bergama posjetili su u srijedu, 15. ožujka, Zadar. Nakon susreta s vršnjacima iz zadarske Hotelijersko turističke i ugostiteljske škole imali su prigodu upoznati spomeničku baštinu Zadra, ali i zajednički projekt Bergama, Zadra i još trinaest jadranskih gradova  koji je nominiran za listu UNESCO-ove spomeničke baštine – „Obrambeni sustavi venecijanske republike 16. i 17. stoljeća“.

U pratnji Miljenka Domijana i svojih profesora te voditeljice ureda za društvene djelatnosti Grada Bergama  Laure Ciccarelli posjetili su i zadarsku gradsku upravu. Pročelnik Upravnog odjela za odgoj i školstvo Joso Nekić upoznao je goste sa sustavom obrazovanja u Hrvatskoj  i pružio punu potporu njihovoj ideji za uspostavom bliže suradnje među učenicima i ugostiteljskim školama u Zadru i Bergamu te redovitu razmjenu iskustava.