Svibanj, mjesec početka značajnih teniskih zbivanja na Višnjiku!
Zadar se čvrsto „usidrio“ na karti poželjnih odredišta kao domaćin različitih teniskih događanja.

Podizanje teniskoga kompleksa (sedam zemljanih terena, te u izradi tri s betonskom podlogom) u sklopu ŠC-a Višnjik neposredno prije polufinala Davisova kupa za 2018. (Hrvatska – SAD, 3:2) pokazalo se mudrom odlukom u krilu Grada Zadra, ŠC-a Višnjik i Hrvatskoga teniskoga saveza. Dugoročno, Zadar se čvrsto „usidrio“ na karti poželjnih odredišta kao domaćin različitih teniskih događanja, od višednevnih turnira niza kategorija, do optimalnoga mjesta za kvalitetne pripreme tenisača, pa i najviše kategorije.

– Već je i činjenica da je u Zadru odigrano polufinale Davisova kupa za 2018., poslije čega je Hrvatska i trijumfirala u finalu s Francuskom, izazvalo u svijetu tenisa golemo zanimanje za naš grad kao za mjesto gdje se na visokoj razini mogu organizirati i turniri visokoga standarda. Zadar u Višnjiku ima na raspolaganju sedam zemljanih, a uskoro će i tri betonska terena, što otvara velike mogućnosti i za tenis u našem gradu, ali i za etabliranje Zadra kao privlačno odredište za razvoj sportskoga turizma – kaže Lovre Rončević iz TK-a Zadar 08.

Tenis na Višnjiku

Športski Centar Višnjik