Svečano proslavljena 24. obljetnica VRO Maslenica '93.
Fotogalerija Galerija
Veličanstvena pobjeda Hrvastke vojske u kojoj je oslobođeno zadarsko zaleđe i uspostavljena veza između sjevera i juga Hrvatske.

Polaganjem vijenaca i paljenjem svijeća pred Središnjim križem na zadarskom Gradskom groblju započela je svečana proslava 24. obljetnice VRO Maslenica '93.

Kao i svake godine, počast poginulim braniteljima koji su pali za slobodu i neovisnost Domovine Hrvatske odala su brojna izaslanstva predvođena izaslanikom predsjednika Vlade RH, ministrom obrane Damirom Krstičevićem i izaslanikom Predsjednice RH, Antom Deurom. U ime Grada Zadra vijenac je položio gradonačelnik Božidar Kalmeta sa suradnicima. Također, vijenci su položeni i na spomen obilježje 3. bojne 4. gardijske brigade Imotski sokolovi, Ulica Ante Starčevića.

Svečanost je potom nastavljena mimohodom postrojbi sudionica operacije s ratnim zastavama uz pratnju orkestra Oružanih snaga RH od Branimirove obale preko mosta do Narodnog trga i katedrale sv. Stošije, zatim preko Foruma do crkve sv. Šime gdje je služena sveta misa za Domovinu. U Hrvatskom narodnom kazalištu održana je Svečana akademija gdje je nastupila klapa sv. Juraj, a kroz izlaganja ravnatelja Hrvatskoga dokumanetacijsko-memorijalnog centra Ante Nazora, zadarskog župana Stipe Zrilića, savjetnika Predsjednice RH, Ante Deura i ministra obrane Damira Krstičevića,  svi nazočni, koji su kazalište ispunili do posljednjeg mjesta, još su se jednom prisjetili zanačaja ove vojno-redarstvene operacije te političkog, diplomatskog i vojnog okruženja u kojem se akcija odvijala kao i činjenica koje nedvojbeno ukazuju da je za nastanak sadašnje samostalne i slobodne Hrvatske države zaslužno prije svega zajedništvo hrvatskih branitelja, hrvatskih ljudi i odlučnost tadašnjeg hrvatskog državnog vodstva.

Svečano proslavljena 24. obljetnica VRO Maslenica '93. Svečano proslavljena 24. obljetnica VRO Maslenica '93. Svečano proslavljena 24. obljetnica VRO Maslenica '93. Svečano proslavljena 24. obljetnica VRO Maslenica '93. Svečano proslavljena 24. obljetnica VRO Maslenica '93. Svečano proslavljena 24. obljetnica VRO Maslenica '93. Svečano proslavljena 24. obljetnica VRO Maslenica '93. Svečano proslavljena 24. obljetnica VRO Maslenica '93. Svečano proslavljena 24. obljetnica VRO Maslenica '93. Svečano proslavljena 24. obljetnica VRO Maslenica '93. Svečano proslavljena 24. obljetnica VRO Maslenica '93. Svečano proslavljena 24. obljetnica VRO Maslenica '93.