Splitska ulica otvorena za sav promet
Gradonačelnik i suradnici razgledali Splitsku ulicu i razgovarali s građanima.

Nakon obavljenog tehničkog pregleda, danas, u ponedjeljak, 11. srpnja, za sav je promet otvorena rekonstruirana Splitska ulica. Radi se o ključnoj prometnici koja spaja naselje Bili Brig i okolne četvrti s gradskim predjelom Višnjik i u nastavku sa središtem grada. Novoobnovljenu i proširenu prometnicu obišao je i gradonačelnik Grada Zadra, Božidar Kalmeta sa suradnicima, zamjenikom Zvonimirom Vrančićem i pročelnikom Darkom Kasapom kako bi se na licu mjesta informirao o izvedenim radovima ali i o zadovoljstvu građana koji žive neposredno uz cestu. S obje strane prometnice izgrađen je nogostup i postavljena je javna rasvjeta. Postojeće raskrižje je uređeno i semaforizirano, a u ulici je postavljena potrebna komunalna infrastruktura (vodovod i odvodnja). Izvođač radova bila je tvrtka Colas iz Varaždina. Ukupna vrijednost izvedenih radova je 3,5 milijuna kuna.

Nakon završetka Splitske nastavljaju se radovi u Ulici Borka Šarlije Kese (bivšoj Bihaćkoj ulici) koja će biti još jedna iznimno važna poveznica između istočnog i zapadnog dijela grada.