Sjećanje na žrtve fašističkog terora
Gradonačelnik Kalmeta sa suradnicima obilježio Dan antifašističke borbe.

Povodom Dana antifašističke borbe, gradonačelnik Grada Zadra, Božidar Kalmeta, sa suradnicima zamjenikom Zvonimirom Vrančićem i pročelnicima Josom Nekićem, Marijem Pešutom, Šimom Erlićem i Žanom Klarić na Narodnom je trgu položio lovorov vijenac na Spomen obilježje žrtvama palima za slobodu Zadra.

Gradonačelnik Kalmeta je svim građanima čestitao državni blagdan i naglasio da je antifašizam ugrađen u temelje suvremene Europe i svijeta.

- Za naš grad ovaj dan ima posebno značenje jer je Zadar dugo bio pod faštističkom okupacijom i za to je vrijeme najviše nazadovao, kazao je gradonačelnik.

Obilježavanje državnog blagdana započelo je budnicom ulicama Poluotoka koju je izvela zadarska Gradska glazba.

Sjećanje na žrtve fašističkog terora Sjećanje na žrtve fašističkog terora Sjećanje na žrtve fašističkog terora Sjećanje na žrtve fašističkog terora