Sat za planet Zemlju
Grad Zadar se pridružuje akciji Sat za planet Zemlju.

Svjetska organizacija za zaštitu prirode WWF već 12 godina u cijelom svijetu organizira Sat za planet Zemlju, volontersku akciju poznatiju pod globalnim nazivom Earth Hour.
Zadar je, kao i mnogi hrvatski gradovi, već desetak godina dio ove priče, koja ima cilj s jednim satom mraka probuditi svjesnost građana da moramo voditi računa o otisku koji ostavljamo na planetu. Svjedoci smo posljedica klimatskih promjena, pa nas raduje da je ova akcija, nastala 2007. godine kao ideja samo jednoga grada – australskog Sydneya, prerasla u globalnu akciju u kojoj je prošle godine sudjelovalo čak 187 zemalja svijeta.
Zadar se redovito uključuje u Sat za planet Zemlju, tako će se i ove godine u subotu, 24. ožujka u 20:30 sati na sat vremena ugasiti rasvjeta u Foši.