Sastanak u Udruženju obrtnika Zadar
Inicijative i prijedlozi zadarskih obrtnika.

Na inicijativu Udruženja obrtnika Zadar održan je  sastanak predstavnika zadarskih obrtnika s gradonačelnikom  Brankom Dukićem. Sastanku su nazočili i  pročelnici Ivica Katić (UO za gospodarstvo, obrtništvo i razvitak otoka), Šime Erlić (UO za EU fondove), Tomislav Korona (UO za gospodarenje gradskom imovinom), Robertino Dujela (UO za komunalne djelatnosti i zaštitu okoliša) i Darko Kasap (UO za prostorno uređenje i graditeljstvo).
U ime Udruženja obrtnika Zadar sastanku su nazočili predsjednik Mladen Malta, potpredsjednik Vinko Pavlović, te predsjednici cehova Emilijo Bajlo (Ceh prijevoza), Dinko Adžić (Ceh graditeljstva), Hrvoje Grandov (Ceh intelektualnih usluga), Davor Hofman (Ceh uslužnih obrta), te Alen Radeta (Ceh trgovine).
Na sastanku se raspravljalo o nekoliko tema i inicijativa Udruženja obrtnika: usklađenje radnog vremena sa dozvoljenom razinom buke i sniženje stope poreza na potrošnju, prijedlozi novih poticaja za obrtništvo, otkup poslovnih prostora u vlasništvu Grada Zadra,  povoljniji uvjeti zakupa, povećanje broja taksi stajališta, aktivnosti za sprečavanje neregistriranog obavljanja trgovine na zadarskom Poluotoku u turističkoj sezoni, unificiranje reklamnih natpisa u povijesnoj jezgri Grada Zadra, izmjena regulative o zabrani građevinskih radova u turističkoj sezoni i o ulasku građevinskih vozila na Poluotoka, te nastavak suradnje na EU i ostalim projektima. Neki od problema obrtnika, poput pronalaženja adekvatnog mjesta susreta  turističkih vodiča i turističkih autobusa na Poluotoku, su već u postupku rješavanja, a na pronalaženju rješenja za ostale  će raditi pojedini upravni odjeli.