Tvrtka Obala i lučice d.o.o. i Gortan nekretnine d.o.o. sporazumno su raskinule Ugovor o najmu javne garaže na lokaciji TIZ-a u Zadru.

Zbog promijenjenih gospodarskih i financijskih okolnosti došlo je do neostvarivanja očekivanog prihoda za pokriće troškova poslovanja i najma garaže, te je gradonačelnik grada Zadra Zvonimir Vrančić u ožujku ove godine ovlastio gradsko trgovačko društvo Obala i lučice d.o.o. na sporazumni raskid Ugovora o najmu.

Ugovorne strane suglasne su kako su recesijski gospodarski tijekovi utjecali na dosadašnje ispunjenje Ugovora, te se nije ostvarila očekivana dinamika punjenja i obim korištenja garaže. To je utjecalo na nesrazmjer ugovornih obveza i koristi, što nije bila namjera niti jedne ugovorne strane u vrijeme zaključenja tog ugovora.

Prema zaključenom Sporazumu, svu opremu za korištenje i upravljanje garažom koju je nabavila i instalirala tvrtka Obala i lučice preuzet će,  uz naknadu troškova, vlasnik garaže tvrtka Gortan nekretnine.