"Putevi fotografije" i "Umorne ruke"

"Putevi fotografije" naziv je izložbe fotografija polaznika radionice koja se proteklih mjesec dana održavala u Kneževoj palači, a koja je pobudila velik interes brojnih fotografa amatera, zalubljenika u fotografiranje. Također, u Gradskoj loži predstavljena je fotomonografija o prečkoj ženi "Umorne ruke", autora Senka Sorića.

-Senko Sorić dugogodišnji je suradnik Narodnog muzeja Zadar, a ova njegova fotomonografija izraz je težnje da se povijest života na otoku sačuva od zaborava i da se mladima pokaže kako su živjeli naši stari. Ovo izdanje još je jedan doprinos kulturnom životu grada Zadra i podsjetit će vas koliko je važno poznavati prošlost da bismo gradili bolju budućnost, kazala je na predstavljanju ravnateljica muzeja, Renata Peroš.

Oba kulturna događaja upriličena su povodom obilježavanja Dana grada Zadra i blagdana sv. Krševana i dokaz su da fotografija u Zadru, ne samo da je imala svoju slavnu prošlost, već joj je zajamčena i svijetla budućnost.