Program sufinanciranja školskih udžbenika

Na sjednici Gradskog vijeća Grada Zadra, održanoj 11. srpnja 2014., prihvaćen je program sufinanciranja nabave školskih udžbenika i za tu svrhu osigurano je 1.000.000,00 kuna.

Izmjene i dopune Proračuna Grada Zadra za 2014. godinu stupit će na snagu 8. dana od dana objave u Glasniku Grada Zadra.

Pravo na sufinanciranje nabave školskih udžbenika ostvaruju korisnici doplatka za djecu s prebivalištem na području Grada Zadra, ako pravo na besplatne udžbenike ne ostvaruju po drugom osnovu.

Kriteriji za ostvarivanje prava na sufinanciranje udžbenika su:

• Iznosi novčane pomoći za korisnike učenika od I. do IV. razreda:

-          korisnici doplatka za djecu koji pripadaju prvoj cenzusnoj grupi 700,00 kn,

-          korisnici doplatka za djecu koji pripadaju drugoj cenzusnoj grupi 350,00 kn,

-          korisnici doplatka za djecu koji pripadaju trećoj cenzusnoj grupi 200,00  kn.

• Iznosi novčane pomoći za korisnike učenika od V. do VIII. razreda:

-          korisnici doplatka za djecu koji pripadaju prvoj cenzusnoj grupi 1.400,00 kn,

-          korisnici doplatka za djecu koji pripadaju drugoj cenzusnoj grupi 700,00 kn,

-          korisnici doplatka za djecu koji pripadaju trećoj cenzusnoj grupi 400,00  kn.

Prijave će zaprimati Grad Zadar, Upravni odjel za odgoj i školstvo od 1. kolovoza 2014. godine. Po stupanju na snagu Izmjena i dopuna Proračuna za 2014. godinu (8 dana od objave Glasnika Grada Zadra), bit će objavljene sve dodatne upute.