Privremena regulacija prometa
Biciklistička utrka Tour of Croatia

Pod pokroviteljstvom  Vlade RH i Hrvatske turističke zajednice, a u organizaciji Top Sport Events d.o.o., od 17. do 22. travnja 2018. godine održava se biciklistička utrka kroz Hrvatsku – Tour of Croatia. Druga  etapa utrke na rasporedu je u srijedu 18. travnja, a cilj joj je u Zadru.

Odvijanje utrke će biti u uvjetima pravovremenog zaustavljanja prometa iz suprotnog smjera i ulaska sa bočnih ulica u odnosu na trasu kretanja biciklista, prema zadanim dionicama, na državnim cestama D-1, D-27, D-54, D-08, D-407 i gradskim ulicama u Zadru.

Trasa kretanja u drugoj etapi na području Grada Zadra:

Zagrebačka ulica – Ante Starčevića – Dr. Franje Tuđmana - Put Murvice - Zrinsko- Frankopanska - O.K. Tomislava – Bartula Kašića – Šime Vitasovića – Narodnog lista – O.K. Tomislava - Liburnska obala – lančana vrata - Tri bunara – Božidara Petranovića – Zadarskog mira 1358 (ciljna ravnina) - te se nakon toga nastavlja utrka i vozi se još jedan krug dionicom – Mihovila Pavlinovića – Ruđera Boškovića – A. Kuzmanića – Kopnena  vrata – K. D. Zvonimira – Marka Marulića – N.Š. Zrinskog – A. Starčevića (od raskrižja sa ul. K. Tvrtka do raskrižja sa F. Tuđmana se vozi suprotnim smjerom) - F. Tuđmana - Put Murvice - Zrinsko- Frankopanska - O.K. Tomislava – Bartula Kašića – Šime Vitasovića – Narodnog lista – O.K. Tomislava - Liburnska obala – lančana vrata - Tri bunara – Božidara Petranovića – Zadarskog mira 1358 (ciljna ravnina kod šetnice Šimuna Kožičića Benje).

Završetak utrke predviđen je oko 17.30 sati.

Planirano zatvaranje dionica:

Tijekom planiranih vremena zatvaranja dionica cesta promet će biti obustavljen, a puštanje prometa će se provoditi nakon prolaska sudionika utrke.

Zagrebačkom ulicom i ulicom Ante Starčevića do raskrižja s ulicom Dr. Franje Tuđmana (u smjeru juga) promet će biti pušten odmah nakon prolaska sudionika utrke, a na ostalim ulicama biti će zatvoren do 17,30 sati.

Iznimka  u odnosu na ostale ulice u Zadru su ulice Obala kralja Tomislava i Liburnska obala, Lančana vrata, Tri bunara, Božidara Petranovića, Zadarskog mira 1358, Mihovila Pavlinovića, Ruđera Boškovića, Kralja Dmitra Zvonimira, Marka Marulića i A. Starčevića (od raskrižja sa ul. K. Tvrtka do raskrižja sa F. Tuđmana se vozi suprotnim smjerom)  koje će privremenom regulacijom prometa biti zatvorene.

Te prometnice bit će zatvorene za sav promet od 15.40 sati do 17.30 sati, osim ulica Božidara Petranovića (od zgrade Tankerske plovidbe), Zadarskog mira 1358 i Mihovila Pavlinovića, koje će za promet biti zatvorene do 18.30 sati.

Mole se svi sudionici u prometu da u navedena vremena ne koriste navedene prometnice, odnosno da postupaju prema uputama policijskih službenika i redara iz osiguranja utrke.

Zbog održavanja utrke u utorak 17. i srijedu 18. travnja za parkiranje će biti zatvorene ove ulice : Božidara Petranovića, Zadarskog mira 1358, Mihovila Pavlinovića i Ruđera Boškovića. Mole se građani da preparkiraju svoja vozila u ponedjeljak 16.04. u večernjim satima jer će u utorak ujutro pauk vozilo premještati zatečena vozila na parkiralištu.