Danas je u prisutnosti gradonačelnika Živka Kolege, dogradonačelnika Dražena Grgurovića te članova Gradskog poglavarstva Grozdane Perić i Stanka Zrilića obavljena primopredaja ključeva 6 novih autobusa „Mercedes Benz" tipa O 530 Citaro.

Ključevi su uručeni direktoru tvrke „Liburnija" d.o.o. Edvinu Šimunovu.

Ključevi su uručeni direktoru tvrke „Liburnija" d.o.o. Edvinu Šimunovu.

Ovime Zadar dobiva šest novih niskopodnih autobusa za gradsku vožnju. Autobusi su klimatizirani i maksimalno prilagođeni za lagan ulazak i izlazak putnika, naročito invalida.

Kupnjom novih autobusa, prosječna starost voznog parka je svedena na 6 godina, što je izuzetno važno za sigurnost i udobnost vožnje.

Autobusi su kupljeni na leasing, potpomognuti donacijama Grada Zadra. Vrijednost svakog autobusa je 220 000 EUR.

Primopredaja ključeva 6 novih autobusa za gradski prijevoz „Liburniji“