Zamjenik gradonačelnika dr. Dražen Grgurović sa suradnicima danas je u Gradskoj vijećnici primio momčad i predstavnike Zadarske škole košarke i mini basketa „Prvi koš“, povodom osvajanja naslova prvaka na nedavno završenom Prvenstvu Hrvatske u košarci u kategoriji dječaka dobi do 12 godina. Tom im je prigodom čestitao na naslovu prvaka, zahvalio što tako mladi promoviraju naš grad, te poklonio momčadi novu košarkašku loptu, dok je zauzvrat, u znak zahvalnosti Gradu Zadru na dosadašnjoj potpori, darivan medaljom s netom osvojenog prvenstva.

Upriličena su još dva prijema tjekom današnjeg dana: za sudionike, predstavnike pojedinih domena i zemalja, Prve međunarodne konferencije o naprednim i sustavnim istraživanjima u domeni ekonomije, informatike, pedagogije, kineziologije, glazbe i hrvatskog jezika pod nazivom CNSI-2007., te za članove i voditelje Gudačkog orkestra iz prijateljskog mađarskog grada Szekesfehervara.

Sudionike Prve međunarodne konferencije „ECNSI 2007.“ koja se održava u Zadru od 25. do 27. listopada u organizaciji Učiteljskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu i Europskog centra za napredna i sustavna istraživanja u Zagrebu, predvodio je dekan Učiteljskog fakulteta prof.dr.sc. Vladimir Šimović, dok članovi i voditelji Gudačkog orkestra iz prijateljskog mađarskog grada borave u Zadru od 26. do 28. listopada u sklopu međugradske suradnje, gdje će održati dva koncerta „Zadru na dar“ – u petak 26. listopada u 19 sati u dvorani Glazbene škole „Blagoje Bersa“ te u subotu 27. listopada u crkvi sv. Frane u 17 sati.