Povodom završetka izgradnje Kolektora visoke zone gradonačelnik primio predstavnike Hrvatskih voda i Svjetske banke

Povodom završetka izgradnje Kolektora visoke zone, gradonačelnik Grada Zadra, Božidar Kalmeta sa suradnicima, zamjenikom Zvonimirom Vrančićem, pročelnikom UO za prostorno planiranje i graditeljstvo, Darkom Kasapom, zamjenikom pročelnika Matkom Segarićem i direktorom Odvodnje d.o.o., Antom Josipom Šikićem primio je predstavnike Hrvatskih voda i Svjetske banke.

U ime Hrvatskih voda primanju su nazočili direktor projekta Jadran, Narcizio Delsaso i Dinko Polić, te voditelj Ureda Svjetske banke za Hrvatsku i Sloveniju, Carlos Pinerua i stručnjak za infrastrukturne projekte pri SB, Stjepan Gabrić

-Ovaj projekt je uspješan jer je, među ostalim, od samog početka bio definiran koncept izgradnje, upravljanja i otplate kredita, kazao je Garbić istaknuvši izvrsnu suradnju, sve ove godine, s vodstvom grada i Odvodnjom d.o.o.

-Od 13 projekata koje Svjetska banka podržava u Hrvatskoj ovo je moj najdraži projekt, rekao Pinerua. Svjetska banka je tu da podupire projekte ali u konačnici uspjeh pripada vama i na njega možete biti ponosni, dodao je.

Gradonačelnik Božidar Kalmeta zahvalio se na suradnji i najavio buduće smjernice izgradnje kanalizacijskog sustava.

-Izgradnjom Kolektora visoke zone konačno može započeti novi projekt – izgradnja sekundarnih kanalizacijskih mreža u svim mjesnim odborima kroz koje kolektor prolazi. Već danas imamo gotovu projektnu dokumentaciju, ishode se potrebne građevinske dozvole i završena je njihova kandidatura za fondove EU. Procjenjena ukupna vrijednost izgradnje sekundarnih kanalizacijskih mreža je oko 250 milijuna kuna. Dakle, veliki je posao pred nama, ali i optimizam temeljen na uspješnosti provedbe svih dosadašnjih projekata odvodnje, zaključio je.