„Potrebni su nam mladi i njihove ideje“

Danas je u Muzeju antičkog stakla u Zadru gradonačelnik Božidar Kalmeta svečano otvorio GreenOn Start Up Academy, festival na kojem se promovira važnost inovacija, zelenih tehnologija, edukacije i aktivnog uključivanja mladih u društvo kroz poduzetništvo s ciljem promjene negativnog trenda nezaposlenosti.

- Pozdravljam i čestitam svima koji su upriličili ovaj festival koji je od izuzetne važnosti za grad Zadar te smatram kako su organizatori izabrali aktualne teme i zbivanja. Nažalost, nezaposlenost je trenutno jedan od najvećih problema te se svakodnevno susrećemo sa visokoobrazovanim mladim ljudima koji nemaju posla. I upravo zato podržavamo mlade ljude jer Hrvatskoj treba dobar obrazovni kadar za razvoj gradova, kazao je gradonačelnik Božidar Kalmeta.

Gradonačelnik je istaknuo kako je više od pedeset posto mladih ljudi nezaposleno te kako je Hrvatska po tom negativnom trendu broj 1. u Europi.

- Više od 30.000 ljudi odlazi iz Hrvatske i upravo zato trebamo poticati zapošljavanje i rad, te mladim ljudima pružiti što više potpore,  istaknuo je gradonačelnik Kalmeta te je poručio studentima da su im vrata Grada Zadra uvijek otvorena i da vjeruje da će se ovaj festival i u budućnosti održavati u Zadru.

Od 08. do 10. kolovoza održat će se Start Up akademija u MAS-u, Inovation Expo na Trgu pet bunara te glazbeni program Open Air na Jazinama. Polaznici akademije su studenti i mladi iz svih krajeva Hrvatske koji će odslušati niz predavanja iz poduzetništva, startup-ova i zelenih tehnologija. Među predavačima je i gospodin Šime Erlić, pročelnik odjela za EU fondove grada Zadra koji će mladima prezentirati razvojnu strategiju Grada Zadra. Jedan od pokrovitelja projekta je i Grad Zadar koji je organizaciju potpomogao sa 20 000 kuna.