Potpisan  Sporazuma o sufinanciranju lokalnog udjela pri uspostavi i izgradnji Centra za gospodarenje  otpadom  Zadarske županije
Potpisan Sporazuma o sufinanciranju lokalnog udjela pri uspostavi i izgradnji Centra za gospodarenje otpadom Zadarske županije
Dom Zadarske županije.

U četvrtak, 12. studenoga 2015. godine   predstavnici jedinica lokalne samouprave potpisali su Sporazum o sufinanciranju lokalnog udjela pri uspostavi i izgradnji Centra za gospodarenje  otpadom  Zadarske županije, projekta  ukupne procijenjene vrijednosti 385.000.000,00 kuna.

Udjeli financiranja određeni su Planom gospodarenja otpadom Republike Hrvatske za razdoblje 2007. – 2015., odnosno Izmjenama i dopunama Plana gospodarenja otpadom Republike Hrvatske prema kojem će se  projekt sufinancirati iz više izvora:   nacionalnim sredstvima i sredstvima fondova EU-a, u ukupnoj vrijednosti sufinanciranja od 346,5 milijuna kuna ili 90% ukupnih sredstava te sredstvima lokalnog udjela (Zadarska županija, JLS s područja Zadarske županije, Ličko-senjska županija i JLS s područja LSŽ), u iznosu od 38,5 milijuna kuna ili 10% ukupnih sredstava.

Svoj udjel od 33.541.200,00 kuna Zadarska županija i JLS s područja Zadarske županije sufinancirale bi na sljedeći način:

a) Zadarska županija 10 % (3.354.120,00 kuna)

b) ostale JLS 90 % (30.187.080,00 kuna) razmjerno udjelu pojedine JLS u ukupnoj količini otpada u iznosima navedenima u Sporazumu.