Sporazum u Bergamu u ime Grada Zadra potpisao je zamjenik gradonačelnika, Ante Babić.

U utorak navečer (14. studenog 2017.) u Bergamu je potpisan Sporazum između Italije, Hrvatske i Crne Gore o međunarodnom upravljanju lokacijom pod zaštitom UNESCO-a „Venecijanski obrambeni sustav 16. i 17. stoljeća“.  Sporazum su potpisali predstavnici šest gradova čija su kulturna dobra uvrštena na UNESCO-vu listu Svjetske baštine. U ime Grada Zadra sporazum je potpisao zamjenik gradonačelnika, Ante Babić.

Desetogodišnji rad Vlada Italije, Hrvatske i Crne Gore, zajedno s regionalnim i lokalnim zajednicama, okrunjen je uspjehom, te je 9. srpnja 2017. transnacionalna lokacija „Venecijanski obrambeni sustav 16. i 17. stoljeća“ uvrštena na UNESCO-vu  listu Svjetske baštine.

Izražavajući svoje zadovoljstvo, 14. studenog 2017., Ministarstva kulture Italije, Hrvatske i Crne Gore, zajedno s gradovima Bergamo, Peschiera del Garda, Palmanova, Zadar, Kotor i Šibensko-Kninskom županijom, potvrdila su radnje koje su već poduzete i definirane Memorandumom o razumijevanju, potpisanom od strane ministarstava kulture navedenih država 1. prosinca 2015. u Rimu. Time je službeno otpočelo  zajedničko upravljanje novom lokacijom kroz osnivanje Međunarodne grupe za koordinaciju koju čine predstavnici Ministarstava kulture i lokalnih zajednica kao i uspostava Trajnog tajništva smještenog u gradu Bergamu. U Trajno tajništvo kasnije će biti imenovani operativni članovi sukladno Memorandumu o razumijevanju.

Ministarstva kulture i gradonačelnici šest gradova svjesni su kulturnog značaja koje će donijeti  zajedničko upravljanje novom lokacijom, uspostava novih prijateljskih veza, te suradnja među uključenim narodima.

Potpisan Sporazum između Italije, Hrvatske i Crne Gore o međunarodnom upravljanju lokacijom pod zaštitom UNESCO-a „Venecijanski obrambeni sustav 16. i 17. stoljeća“ Potpisan Sporazum između Italije, Hrvatske i Crne Gore o međunarodnom upravljanju lokacijom pod zaštitom UNESCO-a „Venecijanski obrambeni sustav 16. i 17. stoljeća“