U Gradskoj upravi Grada Zadra danas je potpisan Kolektivni ugovor za zaposlenike u Gradskoj upravi Grada Zadra. U nazočnosti zadarskog sindikalnog povjerenika Stanislava Maroje ugovor je potpisan izmedu Grada kao Poslodavca, zastupanog po gradonačelnici Ani Lovrin te Sindikata državnih i lokalnih službenika i namještenika Republike Hrvatske u čije je ime Ugovor potpisao predsjednik Ivica Ihas.

Ovim se kolektivnim ugovorom na razini Grada Zadra utvrđuju medusobna prava i obveze potpisnika ovog Ugovora te se utvrđuju prava i obveze iz rada i na osnovi rada za zaposlene u upravnim tijelima Gradske uprave Grada Zadra.

Potpisivanje ugovora nastavak je kvalitetne suradnje Sindikata, odnosno zaposlenika Gradske uprave i Poslodavca.

Kako je naglašeno prilikom potpisivanja ovog važnog dokumenta, u dosadašnjoj praksi u zadarskoj Gradskoj upravi nikada nije bilo sporova, odnosno tužbi zbog nepoštivanja kolektivnog ugovora, kao što je slučaj u nekim drugim sredinama.

Sindikat je izrazio zadovoljstvo postignutim ugovorom i njegovim odredbama, a ugovor potpisan na 2 godine jamstvo je sigurnosti zaposlenika.