Posjet rumunjskog veleposlanika
Rumunjski veleposlanik u svom prvom posjetu Zadru.
Nj. e. Constantin Mihail Grigorie, veleposlanik Rumunjske u Republici Hrvatskoj došao je u svoj nastupni posjet Zadru. Uz veleposlanika, posjetu su nazočili i njegovi suradnici, šef konzularnog odjela, te šef gospodarskog odjela veleposlanstva.
U Maloj vijećnici primili su ih zamjenik gradonačelnika Zvonimir Vrančić i pročelnik za gospodarstvo Ivica Katić.

Veleposlaniku su ukratko predstavljene zadarska povijest i sadašnjost, te pravci razvoja moguće suradnje na gospodarskom i kulturnom planu. Veleposlanik je predložio daljnje susrete i suradnju između grada Zadra i rumunjskog grada Resite u pokrajini Caras-Severin, gdje postoji i hrvatska manjina, a svoj posjet nastavit će sastancima na zadarskom  na sveučilištu i u Županijskoj gospodarskoj komori.

Posjet rumunjskog veleposlanika Posjet rumunjskog veleposlanika Posjet rumunjskog veleposlanika