Posjet predsjedništva Matice hrvatske

Zamjenica gradonačelnika Jagoda Surać i pročelnica za kulturu i šport Dina Bušić ugostile su u maloj vijećnici izaslanstvo prdsjedništva matice hrvatske- predsjednika Stipu Boticu, potpredsjednicu Dubravku Oraić-Tolić, glavnog tajnika Zorislava Lukića i predsjednika zadarskog ogranka Radomira Jurića.

Razgovarali su o dosadašnjoj vrlo uspješnoj i dugotrajnoj suradnji između Grada i Matice,  i kroz programe u kulturi koje Grad potiče na redovnim godišnjim natječajima, i kroz primjerice pomoć u obnovi krovišta zgrade Matice, palače Ghirardi, u kojoj je Grad sudjelovao sa značajnim iznosom. Dogovorena je i buduća suradnja na svim poljima, a naročito u radu s mladim članovima za koje su u pripremi brojne radionice. Istaknuto je i kako je ovo prvi puta da vodstvo Matice u ovakvom sastavu dolazi u Zadar, još od osnivanja zadarskog ogranka 1954. godine.

Posjet predsjedništva Matice hrvatske Posjet predsjedništva Matice hrvatske