Radovi na osvjetljavanju gradskog mosta započeli su ovog ponedjeljka, a nova bi rasvjeta trebala obasjati most krajem prosinca.

Rasvjetna tijela u visini postojećeg rukohvata, koja će s jedne strane bacati svjetlost na sam most, a s druge strane na more, bit će postavljena u nizu duž čitave dužine mosta, s razmakom od dva metra.

Autori novog rješenja rasvjete mosta su poznati zadarski arhitekt Nikola Bašić i arhitekt Branko Silađin, inače autor proslavljenog rješenja hrvatskog izložbenog paviljona na EXPO-u u Lisabonu, što, vjerujemo, jamči kvalitetno i estetski vrlo prihvatljivo rješenje osvjetljenja gradskog mosta.