22. lipnja 2003. godine, u nazočnosti zadarskog gradonačelnika Božidara Kalmete, gradskih vijećnika, članova Poglavarstva, pročelnika gradskih upravnih odjela, uzvanika i brojnih građana, otvoreno je obnovljeno kupalište «Jadran» na Trpimirovoj obali u Zadru.

Obnova ovog nekad vrlo popularnog zadarskog kupališta kraj caffea Marex, logičan je slijed događaja nakon što je izgrađen dužobalni kolektor i crpna postaja «Brodarica II», što je rezultiralo čistoćom mora na tom dijelu obale.

Analize kakvoće mora su, naime, pokazale da more na toj gradskoj plaži ima 30 puta manje bakterija i toksičnih tvari negoli prije izgradnje kolektora i spomenute crpne postaje, stoga je sigurno i ugodno kupanje građana zajamčeno.

Prigodno događanje u organizaciji Gradskog poglavarstva, uz srdele na gradele, vino, glazbu i modnu reviju kupaćih kostima koje su nosile članice zadarske modne agencije «Colors», produženo je sve do poslijepodnevnih sati, a uz zadarske manekenke i ostale građane Zadra, sezonu kupanja na ovoj plaži otvorio je i direktor «Odvodnje». d.o.o Grgo Peronja.

Kako obnovljena plaža ima i rasvjetu za noćno kupanje, vjerujemo da će kupalište «Jadran», s jedinstvenim pogledom na staru gradsku jezgru, vrlo skoro nanovo zaživjeti.