˝Operom pod zvijezdama˝ započeo je jedan od najvećih kulturnih događaja u gradu Zadru. Tradicionalno 53. izdanje festivala Glazbene večeri u sv. Donatu otvorio je u ime Ministarstva kulture Berislav Šipuš, a prigodan govor održao je i gradonačelnik Božidar Kalmeta.

Brojna publika uživala je u nastupima vodećih hrvatskih solistica i solista, kao što su Valentina Fijačko, Martina Zadro i Dubravka Šeparović Mušović, Domagoj Dorotić, Ljubomir Puškarić, Ivica Čikeš i Giorgio Surian, koji su nastupili u pratnji Simfonijskog orkestra i zbora HRT-a, pod ravnanjem dirigenta Ive Lipanovića. Program festivala traje do 14. kolovoza.

Otvorene 53. glazbene večeri u sv. Donatu Otvorene 53. glazbene večeri u sv. Donatu Otvorene 53. glazbene večeri u sv. Donatu