Otvorena izložba "Arbanasi Zadru"
Fotogalerija Galerija
Blagdan Gospe Loretske i proslava 290 godina od dolaska Arbanasa u Zadar.

U povodu obilježavanja 290 godina od dolaska Arbanasa u Zadar i blagdana Gospe Lorestske, sinoć je u Muzeju grada, Narodnoga muzeja u Zadru, otvorena izložba pod nazivom "Arbanasi Zadru" na kojoj su prikazani radovi umjetnika članova udruge Zadar Art i dokumentarni film Bernarda Kotlara o životu u Arbanasima. Izložbu je otvorio gradonačelnik Grada Zadra, Božidar Kalmeta istaknuvši da su brojni Arbanasi svojim društvenim, kulturnim i znanstvenim djelovanjem dali značajan doprinos gradu Zadru.

Izložbu, kao i cjelokupan program obilježavanja ove značajne obljetnice organizirala je kulturno-umjetnička udruga Vicko Zmajević Arbanasi. Povodom proslave blagdana Gospe Loretske večeras će se u crkvi u Arbanasima održati sveta misa koju će predvoditi vrhbosanski kardinal Vinko Puljić. Misa započinje u 18 sati.

Otvorena izložba "Arbanasi Zadru" Otvorena izložba "Arbanasi Zadru" Otvorena izložba "Arbanasi Zadru"