U Hrvatskoj kazališnoj kući održana je svečana sjednica Gradskog vijeća povodom dana grada Zadra i blagdana Sv. Krševana.
Ovom prigodom gradonačelnik Živko Kolega obratio se svim građanima rezimirajući 2008. godinu i ostvarene projekte.
Gradonačelnik i predsjednik Gradskog vijeća uručili su nagrade Grada  ovogodišnjim laureatima.

Dobitnici nagrade za životno djelo su prof. dr. sc. Esad Ćimić, za osobit doprinos gradu Zadru na području humanističkih znanosti i Joso Špralja koji je nagradu dobio za naročite uspjehe i najviše zasluge postignute na području kulture i umjetnosti.

Nagrada Grada Zadra dodijeljena je Udruženju obrtnika Zadar, književniku Tomislavu Marijanu Bilosniću i  Veslačkom klubu "Jadran".

Grb Grada Zadra ove su godine primili Vinko Pavlović, za zapažene rezultate i postignute uzorne uspjehe na području obrtništva, te Dom za odrasle osobe "Sveti Frane" za rezultate na području socijalne skrbi, te osobit doprinos u njezi starijih i nemoćnih osoba.
Odlukom gradonačelnika, nagrade su dobili i pjevačko društvo Zoranić za doprinos umjetnosti te Goran Reljić za humanost i hrabrost.

5_1227620149.jpg

Održana svečana sjednica Gradskog vijeća povodom Dana Grada Zadra