Povodom Dana Grada Zadra u organizaciji Grada Zadra i Programa Ujedinjenih naroda za razvoj (UNDP)  održana je edukativna radionica o energetskoj učinkovitosti i obnovljivim izvorima energije za učenike Eko škole u OŠ Šime Budinića. Radionica je održana 20. studenog 2012. godine u Solarnom edukacijskom centru (SEC), Put Murvice bb u Zadru, a okupila je učenike šestih, sedmih i osmih razreda OŠ Šime Budinića. Radionica se sastojala od prezentacije i praktičnog dijela u kojem su učenici proveli različite eksperimente pri čemu su mjerili vodu prilikom nekontroliranog kapanja te računali potrošnju odnosno gubitke na godišnjoj razini, zatim uštede prilikom zamjene klasične žarulje sa štednom, kao i uštede iskapčanja električnih aparata iz struje umjesto ostavljanja u statusu „standby“. Također su se upoznali i s Informacijskim sustavom gospodarenja energijom (ISGE), internetskom aplikacijom za nadzor i analizu potrošnje energije i vode u zgradama javnog sektora, putem koje im je demonstrirano na koji se način može pratiti i upravljati potrošnjom energije i vode u njihovoj školi.

Održana radionica o energetskoj učinkovitosti za učenike Eko škole u OŠ Šime Budinića