Održan Međunarodni dan kulturne raznolikosti
Predstavljanje nacionalnih manjina grada i županije.

Na Trgu 5 bunara danas se predstavilo 9 nacionalnih manjina s područja Grada Zadra i Zadarske županije na već tradicionalnom Međunarodnom danu kulturne raznolikosti. Nacionalne manjine na području Zadarske županije uspješno djeluju kroz Radnu skupinu nacionalnih manjina i u suradnji s Gradom Zadrom ovom manifestacijom njeguju različitost i raznolikost kao sastavne vrijednosti Europske unije.
Bogatstvo svoje baštine manjine su prezentirale kroz tradicionalne nošnje, plesove, pjesme i bogatu gastronomsku ponudu, kako bi svoje nacionalno nasljeđe približili svim sugrađanima.

U uvodnom dijelu pozdravili su ih gradonačelnik Branko Dukić i župan Božidar Longin.

-Kulturna raznolikost predstavlja polaznu točku za suživot i uključenje svih ljudi, temelj je življenja u multikulturalnom svijetu te važan čimbenik razvoja. Ovaj naš današnji susret najbolji je pokazatelj kako naš grad dostiže temeljni cilj Svjetskog dana kulturne raznolikosti kroz njegovanje iskustva ove raznolikosti u duhu znatiželje, upuštanja u dijalog i uzajamnog osluškivanja. - istaknuo je ovom prigodom gradonačelnik Branko Dukić.