Očitovanje gradonačelnika Branka Dukića
Na Odluku Povjerenstva za odlučivanje o sukobu interesa, donesenu u Zagrebu, 15. studenog 2019.god.

Radi se o proceduralnoj pogrešci i odluku treba poštovati. Nema tu puno rasprave. Povjerenstvo je nepobitno utvrdilo ono što je svima bilo poznato, a to je da nisam ostvario nikakvu osobnu korist. Korektno su utvrdili o kakvom se propustu radi i u skladu s dosadašnjom praksom odredili kaznu. Iz neopreznosti i u želji da poštedi proračun od troška pročelnik je organizirao putovanje s ciljem da se upoznamo s novim tehnologijama dostupnim na tržištu.  Pokazalo se da nije sukladno pravilima i prihvatljivoj praksi, gradski proračun je poštedio, a mom je naštetio, ali najvažnije da je sve čisto i da građani nisu oštećeni.