Obilježena 658. obljetnica Zadarskog mira
U samostanu sv. Frane prigodnim programom obilježena 658. obljetnica Zadarskog mira.

U organizaciji Grada Zadra i OŠ Zadarski otoci obilježena je još jedna obljetnica Zadarskog mira, važnog datuma u zadarskoj povijesti, koji je u 14. stoljeću označio početak prosperiteta i slobode Zadra. U samostanu sv. Frane, gdje je i mjesto potpisivanja mira, djeca OŠ Zadarski otoci izvela su kratak prigodni program, a uz njih sudjelovali su i učenici glazbene škole Sv. Benedikta i članice KUD-a Kukljica.

Voditeljica odsjeka za međunarodnu suradnju Grada Zadra, Anita Gržan Martinović održala je kratku prezentaciju o članstvu Zadra u udruzi Europska mreža mjesta mira, koja  promiče mjesta na kojima je potpisan mir, a također i obilježavanje ovakvih obljetnica.

Nakon glazbenog programa, djeca su u klaustru samostana zapalila svijeće za mir i simbolično pustila u zrak balone s porukama mira.