Gradonačelnik Kolega danas je u prostorijama Gospodarske komore Zadarske županije potpisao sporazum o donaciji 400.000,00 kuna za kupnju rendgenske aparature za dijagnostiku i liječenje bolesti krvnih žila srca za Opću bolnicu Zadar, uređenje prostora u kojemu će se navedena oprema instalirati, nabavu UZV aparata za potrebe Gastroenterološkog odsjeka, te kirurške opreme za područje otorinolaringologije.
Uz Zadarsku županiju, osnivača i vlasnika Opće bolnice Zadar, Grad Zadar je jedan od mnogobrojnih potpisnika ovog sporazuma o donaciji kojim se za kupnju medicinske opreme i uređenje bolničkog prostora osiguravaju sredstva u ukupnom iznosu od 7.155.000,00 kuna. Uz osnivača Županiju zadarsku i Grad Zadar, svi ostali donatori pripadaju zadarskim tvrtkama – predstavnicama gospodarskog razvoja Zadra, a najveće sredstava osigurat će Tankerska plovidba Zadra – čak 2.800.000,00 kuna.
Premda Grad Zadar nije obveznik financiranja Opće bolnice, niti javnog zdravstva u cjelini, Gradsko poglavarstvo i Gradsko vijeće godinama u svom proračunu osiguravaju sredstva za unapređenje standarda u zdravstvu i na taj način doprinose kvaliteti života svojih građana.
Tako je pored ovih 400.00,00 kuna za nabave navedene opreme, Grad za potrebe zdravstva u svom proračunu za 2007. godinu osigurao oko 5.3 milijuna kuna i to 3.3 milijuna za otplate spiralnog CT-a, izgradnju stacionara, izradu projektne dokumentacije za izgradnju poliklinike, potom 1 milijun kuna za program «Grad bez hepatitisa C» te oko milijun za financiranje rada dodatnih timova Hitne medicinske pomoći i rad pedijatara vikendom.