Nastupni posjet veleposlanice Države Izrael u Republici Hrvatskoj Nj.E. Zine Kalay Kleitman
Gradonačelnik primio veleposlanicu Izraela.

U srijedu, 2. prosinca 2015. godine, u nastupnom posjetu Gradu Zadru boravila je veleposlanica Države Izrael u Hrvatskoj Nj.E. Zina Kalay Kleitman. Gospođu Kleitman primio je gradonačelnik Grada Zadra, Božidar Kalmeta i zamjenik Zvonimir Vrančić sa suradnicima koji su joj ukratko predstavili grad Zadar, naše turističke potencijale, poljoprivredne kapacitete, gospodarsko stanje s mogućnostima ulaganja na području grad te prometnu i turističku povezanost. Nj.E. Zina Kalay Kleitman zahvalila je na prijemu te istaknula da joj je jedna od važnijih aktivnosti potpora u širenju gospodarskih aktivnosti izraelskih tvrtki na području ove regije. Gospodarske aktivnosti koje zanimaju izraelske tvrtke u Hrvatskoj su u sektoru  poljoprivrede posebice projekti upravljanja vodama i provedba projekata izgradnje sustava navodnjavanja. Gradonačelnik i zamjenik uputili su veleposlanicu na državni projekt navodnjavanja hrvatskih, pa tako i zadarskih otoka koji je u izradi te izrazili mišljenje kako bi u tom segmentu izraelska iskustva bila dobrodošla i korisna. Čelnici Grada naglasili su da postoji velik prostor za unaprijeđenje suradnje posebice na području turizma, kulture, zdravstva te razvoja suradnje sa zadarskim Sveučilištem. Veleposlanica Izraela u RH složila se s tom konstatacijom te najavila još dolazaka u Zadar.

Nastupni posjet veleposlanice Države Izrael u Republici Hrvatskoj  Nj.E. Zine  Kalay Kleitman Nastupni posjet veleposlanice Države Izrael u Republici Hrvatskoj  Nj.E. Zine  Kalay Kleitman Nastupni posjet veleposlanice Države Izrael u Republici Hrvatskoj  Nj.E. Zine  Kalay Kleitman