Nadogradnja GIS-a Grada Zadra

Za zaposlenike Grada Zadra i zainteresirane gradske tvrke i ustanove prezentirane su mogućnosti GIS- a (geoinformacijskog sustava) dostupnog na web stranicama Grada Zadra. Od 2012. godine kada je uveden, GIS se konstantno nadograđuje novim podacima i mogućnostima, te olakšava rad i pristup podacima djelatnicima raznih upravnih odjela.
Dio sustava je javno dostupan svim građanima na stranici http://www.grad-zadar.hr/gis-502/, te se prema povratnim informacijama sve više koristi.

Svakog dana se taj sustav otvara par stotina puta, jer omogućava građanima pristup podacima prostorno-planske dokumentacije, katastra i zemljišnih knjiga. Na taj način korisnici mogu vidjeti u kojoj zoni se nalaze njihove čestice i kakvi su prostorni planovi na tom području. Sustav se kontinurano ažurira i obogaćuje novim podacima , te obuhvaća sve veće područje (za sada samo uže područje grada odnosno četiri katastarske općine, a širit će se i na ostale katastarske općine koje administrativno pripadaju Gradu).

Nadogradnja GIS-a Grada Zadra Nadogradnja GIS-a Grada Zadra Nadogradnja GIS-a Grada Zadra Nadogradnja GIS-a Grada Zadra