Nacionalne manjine Zadarske županije obilježile Međunarodni dan kulturne raznolikosti

Osam nacionalnih manjina Zadarske županije predstavile su danas u Domu hrvatske mladeži svoju tradiciju i kulturu, a u povodu Međunarodnog dana kulturne raznolikosti, koji se obilježava 21. svibnja. Grad Zadar njeguje raznolikost i različitost, kao sastavne vrijednosti Europske unije kojoj pripadamo, stoga je i ovaj put pružio, uz Zadarsku županiju, podršku i pomoć u organiziranju ove manifestacije. U ime Grada programu su se pridružili potpredsjednik Gradskog vijeća, Dražen Grgurović i pročelnica Ureda Grada Mirjana Zubčić.

Skupine albanske, bošnjačke, crnogorske, mađarske, makedonske, slovenske, srpske i talijanske manjine izvele su tako tradicionalne pjesme i plesove, pokazale stare zanate te pripremile svoja tradicionalna jela.

Manifestacija se održava već devetu godinu za redom te bilježi veliki broj posjetitelja. ˝Čestitam svim organizatorima na ovih devet godina druženja i predstavljanja nacionalnih manjina. Svake godine ova manifestacija privlači sve više i više ljudi, a ono što me posebno veseli, a što danas ovdje mogu vidjeti, jest to da su se u velikom broju odazvali mladi ljudi.˝ - kazao je u prigodnom govoru potpredsjednik Grgurović.

Predsjednik koordinacije nacionalnih manjina Veselko Čakić zahvalio je Zadarskoj županiji i Gradu Zadru na pomoći u organizaciji čitavog programa, kao i na podršci svim manjinama, koje obogaćuju svaki aspekt života našeg grada.