Danas, 13. travnja 2009. ministar kulture RH mr. sc. Božo Biškupić boravio je u Zadru. U pratnji gradonačelnika Živka Kolege, glavnog državnog konzervatora prof. Miljenka Domijana i ravnatelja Muzeja dr.sc. Ive Fadića obišao je i razgledao  Muzej antičkog stakla, koji je u završnoj fazi opremanja.
Otvorenje Muzeja najavljeno je za 5. svibnja 2009. godine, čime će Zadar dobiti još jednu, izuzetno vrijednu, muzejsku ustanovu kojom će predstavljati svoju baštinu stanovnicima grada i posjetiteljima.

Ministar kulture u obilasku Muzeja antičkog stakla