KvartArt 2018. - program
U nastavku možete pogledati cjeloviti program ovogodišnjeg KvartArta.

 

Informacije i novosti o programu KvartArta 2018.

potražite na sljedećim stranicama:

Web: www.kvartart-zadar.com

Facebook: www.facebook.com/kvartartzadar

Instagram: https://www.instagram.com/kvartartzadar/

Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCdFoEfJLl27VAcXASb9ioZQ

15.06.2018. (PETAK)

NAZIV AKTIVNOSTI

ORGANIZATOR

MJESTO ODRŽAVANJA

VRIJEME

ODRŽAVANJA

KraftArt
- Kvartovski Craft Beer Fest -

Udruga Casper i Varoška pivovara

 

21.00 - 01.00

Ajmo na frenje!
- Frenje i slackline -

Udruga Babura

Park mladih

21.00 - 00.00

Izložba radova Gradionice "Javni prostori Bilog briga"

Društvo arhitekata Zadra

 

 

Strip na štrik
- Izložba stripovskih radova -

Udruga CINAZ

 

 

Urbano, samo urbano II
- Skupna izložba fotografija zadarskih fotografa -

 

 

 

ArtMarket
 
- Art buvljak i procjena zaštite antikviteta -

Hrvatsko društvo likovnih umjetnika

 

 

Frka je u Kvartu!
Nipplepeople
- Koncert -

 

Skatepark

22.00 - 00.00

Log out
- After party -

 

Dnevni boravak

00.00 - 01.00

 

16.06.2018. (SUBOTA)

Aqua(rt) party
- Set dječjih igara na otvorenome uz stručno vodstvo -

Branko Turopoljac I Ivan Marinović

Backstage

10.00 - 12.00

Svaštarnica
- Program za mlade -

Gradska knjižnica Zadar

Dnevni boravak

11.00 - 13.00

Language Cafe
- neformalno druženje na stranim jezicima -

Udruga CINAZ

Dnevni boravak

11.30 - 12.30

Summer chic
- Radionica izrade ljetnog nakita -

Udruga CINAZ

Dnevni boravak

10.00 - 11.30

Ples kao antistres
- Plesna radionica za sve uzraste -

Udruga CINAZ

Dnevni boravak

10.00  - 11.00

ArtMarket
-
Art buvljak i procjena zaštite antikviteta

Hrvatsko društvo likovnih umjetnika

 

18.00

 Photo boots i heklanje bookmarkera
 
- Radionica -

Hrvatsko društvo likovnih umjetnika

 

18.00

Interaktivni dječji koncert

Udruga Libreto

Dnevni boravak

18.15 - 19.00

Homage Anti Perkoviću
ODABIR IZ SERIJALA BORDER SOUNDTRACK
inspiriranog knjigom Sedma republika Ante Perkovića
- Projekcija -

 

Multimedijalna dvorana GKZD

11.00

Homage Anti Perkoviću
FRAGMENTI IZ ZADRA
-
Izložba fotografija -

 

Dnevni boravak

18.30

Homage Anti Perkoviću
ANTE I GLAZBENA KRITIKA I GLAZBENO STVARALAŠTVO
ANTE I KNJIŽEVNOST
ANTE I RADIO

- Okrugli stol -

 

Skatepark

19.00

Homage Anti Perkoviću
SEDMA REPUBLIKA
- Prezentacija knjige -

 

Skatepark

19.00

Homage Anti Perkoviću
Lice Mista, Letronika, Mayales
- Koncert -

 

Žutinel

22.30 - 01.00

EVS Cafe
- Predstavljanje mogućnosti volontiranja mladih u inozemstvu preko Europske volonterske službe -

 

Dnevni boravak

19.00 - 19.45

Primjer dobre prakse: Centar za mlade Grabrik iz Karlovca
 - Prezentacija modela upravljanja CZM Grabrik -

 

Dnevni boravak

19.45 - 20.30

KraftArt
- Kvartovski Craft Beer Fest -

Udruga Casper i Varoška pivovara

 

20.00 - 02.00

Hrvatska - Nigerija
- Prijenos utakmice sa svjetskog nogometnog prvenstva u Rusiji -

 

Dnevni boravak

21.00 - 23.00

 

17.06.2018. (NEDJELJA)

Kvartovanje!
- Set dječjih igara na otvorenome uz stručno vodstvo -

Branko Turopoljac I Ivan Marinović

Dnevni boravak

10.00 - 11.00

ArtMarket
-
Art buvljak i procjena zaštite antikviteta

Hrvatsko društvo likovnih umjetnika

 

10.00

Nedjeljni picnic

Hrvatsko društvo likovnih umjetnika

 

10.00

Odjenimo našeg ljubimca

- Kreativna radionica -

Hrvatsko društvo likovnih umjetnika

 

10.00

Svaka ptičica ima svoj dom
 - Likovna radionica -

Hrvatsko društvo likovnih umjetnika

 

10.00

Set likovnih radionica

Recikliranje CD-a, Photo booths, Posadimo srca i dr.

Hrvatsko društvo likovnih umjetnika

 

10.30 – 11.00

Posejdonova ljutnja

- Plesni performans -

Budi Budilica

Dnevni boravak

10.30 - 11.00

Treći pogled na Kvart
- Pogled s dizalice Javne vatrogasne postrojbe Zadar -

 

 

10.00 - 12.00

Decoupage & Magneti
- Radionica -

Udruga Pozitiva senior

Dnevni boravak

10.00 - 11.30

Od tišine do glazbe
- Glazbena komedija za sve uzraste -

Teatar Erato

Dnevni boravak

11.00 - 12.00

Acro yoga
- radionica -

Alan Tiška i Xiomara Ratković

Dnevni boravak

19.00 - 20.00

Mali princ
- Predstava za djecu i mlade -

Udruga Igrajmo se

Backstage

19.00 - 20.00

OTOK/KOTO

- Promocija grafičko-literarne mape -

Silvijana Dražović

Hrvatsko društvo likovnih umjetnika

Backstage

20.00 – 20.45

Neka zavijori!
- radionica oslikavanja kvartovske zastave -

ART Forum Zadar

Dnevni boravak

19.00 - 20.30

Blackout poezija
- Književna radionica -

Udruga ZaPis

Dnevni boravak

19.00 – 20.00

Distopijska zbilja ili snovi androida
-  Uvod u film - predavanje

Miranda Levanat Peričić

Dnevni boravak

21.00 - 21.30

Surogat
- Projekcija kratkometražnog filma -

Zajednica udruga CNK

Dnevni boravak

21.30 - 21.45

Blade Runner
- Projekcija dugometražnog filma -

Zajednica udruga CNK

Dnevni boravak

21.45 - 00.00

 

18.06.2018. (PONEDJELJAK)

ArtMarket
- Art buvljak i procjena i zaštita antikviteta -

Hrvatsko društvo likovnih umjetnika

 

18.00

Primijenjeni mozaik
 - Likovna radionica za odrasle -

Hrvatsko društvo likovnih umjetnika

 

18.00

Gelli priniting
 
- Likovna radionica za odrasle -

Hrvatsko društvo likovnih umjetnika

 

18.00

Carevo novo ruho
- Predstava za djecu i mlade -

Udruga Drama+

Dnevni boravak

20.00 - 21.00

Mali kemičari
- Radionica na otvorenome za djecu nižih razreda OŠ -

Gradska knjižnica Zadar

Dnevni boravak

17.30 - 18.30

Pletemo s novinama
- Radionica -

Udruga Eko Zadar

Dnevni boravak

18.00 - 20.00

Moć glasa
- Vokalna radionica za sve uzraste na temu Moje pjesme, moji snovi -

Lela Kaplowitz

Skatepark

18.00 - 21.00

Meet general von Trapp!
- Projekcija filma Moje pjesme, moji snovi -

 

Dnevni boravak

21.00 - 00.00

 

19.06.2018. (UTORAK)

Čiji je ovo grad?: Privremeno korištenje kao alat za planiranje javnih prostora
- Izlaganje, prezentacija, diskusija, tribina ili usmena radionica -

Društvo arhitekata Zadra

Multimedijalna dvorana GKZD

10.00 - 13.00

ArtMarket
- Art buvljak i procjena i zaštita antikviteta -

Hrvatsko društvo likovnih umjetnika

 

18.00

Set likovnih radionica

Heklajte bookmarkere i Photo booths

Hrvatsko društvo likovnih umjetnika

 

18.00

Vođeni stručni obilazak zadarskih javnih prostora

Društvo arhitekata Zadra

 

18.30 - 20.00

Društvene igre

Udruga Zeleni plamen

Backstage

19.00 - 21.00

Književna igra
- Interaktivna književna radionica -

Udruga ZaPis

Dnevni boravak

19.00 - 20.00

Radionica izrade stripa za mlade

Branimir Čakić

Žutinel

18.00 - 20.30

Čiji je ovo grad?
- kratko predavanje arhitekata i prigodni domjenak za sudionike događanja "Čiji je ovo grad?"

Društvo arhitekata Zadra

 

20.00 - 21.30

Filmski kviz

Andrej Fric

Dnevni boravak

21.00 - 23.00

 

20.06.2018. (SRIJEDA)

Čiji je ovo grad?: Male intervencije i umjetnost u javnom prostoru
- Izlaganje, prezentacija, diskusija, tribina ili usmena radionica -

Društvo arhitekata Zadra

Multimedijalna dvorana

10.00 - 13.00

ArtMarket
- Art buvljak i procjena i zaštita antikviteta -

Hrvatsko društvo likovnih umjetnika

 

18.00 

Photo booths
 - Likovna radionica -

Hrvatsko društvo likovnih umjetnika

 

 18.00 

Primjenjeni mozaik
 - Likovna radionica za odrasle -

Hrvatsko društvo likovnih umjetnika

 

18.00

Društvene igre

Udruga Zeleni plamen

Backstage

19.00 - 21.00

Prezentacija radova i proglašenje pobjednika Gradionice: Javni prostori Bilog briga

Društvo arhitekata Zadra

Žutinel

20.30 - 21.30

Sunčana strana ulice
- Glazbeno-plesni performans -

Zadarski plesni ansambl

Žutinel

19.30 - 20.30

Street food festival
- Festival ulične hrane -

Udruga Casper i Varoška pivovara

 

19.00 - 23.00

Kvartovska svirka
-
Gitarijada zadarskih bendova: Dah, Utvare, Belleti, Jeremiah's

 

Dnevni boravak

21.00 - 01.00

 

21.06.2018. (ČETVRTAK)

ArtMarket
- Art buvljak i procjena i zaštita antikviteta -

 

 

18.00

Set likovnih radionica

Recikliranje CD-a, Photo booths, Posadimo srca i dr.

 

 

18.00

Snježna kraljica
- Predstava za djecu -

Dragon Teatar

Backstage

19.00 - 20.00

Intervencije u prostoru iz perspektive Vlajternativaca
- Predavanje o djelovanju Udruge Vlajter-ego iz Benkovca -

 

Dnevni boravak

18.00 - 19.00

KraftArt
- Kvartovski Craft Beer Fest -

Udruga Casper i Varoška pivovara

 

20.00 - 23.00

Hrvatska - Argentina
- Prijenos utakmice sa svjetskog nogometnog prvenstva u Rusiji -

 

Dnevni boravak

20.00 - 22.00

Fight club
- Projekcija dugometražnog filma -

Zajednica udruga CNK

Dnevni boravak

22.00 - 00.30

 

22.06.2018. (PETAK)

ArtMarket
- Art buvljak i procjena i zaštita antikviteta -

Hrvatsko društvo likovnih umjetnika

 

18.00

Svi smo umjetnici
- Radionice slikanja -

Hrvatsko društvo likovnih umjetnika

 

18.00

KraftArt
- Kvartovski Craft Beer Fest -

Udruga Casper i Varoška pivovara

 

20.00 - 01.00

Voštarnica čita Vol. II
- Izlaganje radova zadarskih pjesnika -

Udruga Riječi iznad svega

Žutinel

19.00 - 20.00

Alisa u zemlji čudesa
- Predstava za sve uzraste -

Zadarski plesni ansambl

Žutinel

20.30 - 21.00

1, 2, 3, 4!
- plesni solo -

Josipa Štulić

Žutinel

21.00 - 21.30

Društvene igre

Udruga Zeleni plamen

Dnevni boravak

19.00 - 21.00

Gledanje zvijezda i drijemanje uz uspavanke
Miroslav Tadić, gitara
Yvette Holzwarth, violina
- Koncert -

 

Žutinel

21.30 - 22.30

Log out
- after party -

 

Dnevni boravak

22.30 - 01.00

 

23.06.2018. (SUBOTA)

Zaboravljene igre
- Set dječjih igara na otvorenome uz stručno vodstvo -

Branko Turopoljac I Ivan Marinović

Dnevni boravak

10.00 - 11.00

Psić koji nije znao lajati
- Lutkarska predstava -

Kazalište lutaka Zadar

Dnevni boravak

10.00 - 10.30

Radionica izrade prirodne kozmetike

Udruga CINAZ

Dnevni boravak

10.00 - 12.00

ArtMarket
- Art buvljak i procjena i zaštita antikviteta -

Hrvatsko društvo likovnih umjetnika

 

11.00

Svi na picnic!

Hrvatsko društvo likovnih umjetnika

 

11.00

Odjenimo našeg ljubimca

- Revija -

Hrvatsko društvo likovnih umjetnika

 

11.00

Set likovnih radionica

Recikliranje CD-a, Photo booths, Posadimo srca i dr.

Hrvatsko društvo likovnih umjetnika

 

11.00

Kvartovska roštiljada
- Kvartovsko natjecanje  u roštiljanju -

 

Dnevni boravak

20.00 - 22.30

Recikliranje jeansa i plastičnih vrećica
- Radionica -

Udruga CINAZ

Dnevni boravak

19.00 - 20.30

Break 101
- Radionica break-a -

Ante Dujić

Backstage

19.00 - 21.00

KraftArt
- Kvartovski Craft Beer Fest -

Udruga Casper i Varoška pivovara

 

19.00 - 01.00

Klint Istvud
Fish Factory, predgrupa
Kawasaki 3p

- Koncert -

 

 

Žutinel

22.00 - 01.00

 

Vezane fotografije