U sklopu programa službenog posjeta češkog izaslanstva iz Južne Moravske Zadarskoj županiji i Županijskoj gospodarskoj komori u Zadru, gradonačelnik Živko Kolega, njegov zamjenik Dražen Grgurović i savjetnik za gospodarstvo Branko Ganzulić, primili su danas u Maloj gradskoj vijećnici prijatelje iz Republike Češke, kojom su prilikom dogovorili daljnju kulturnu i gospodarsku suradnju.

Kako je tom prigodom kazao predsjednik Južnomoravske regije Stanislav Juranek, Zadar kao grad, i Hrvatska kao država, svojom kulturnom i povijesnim opredjeljenjem odavno pripadaju Europi, zbog čega će Južnomoravska regija lobirati za što skoriji ulazak Hrvatske u Europsku uniju.

Zahvalivši mu na toplim riječima podrške, gradonačelnik Kolega i predsjednik Juranek razmijenili su prigodne darove.