Izaslanstvo Grada Zadra predvođeno zamjenicom gradonačelnika Anom Lovrin od 7. rujna u službenom je posjetu izraelskom gradu Netany. Riječ je o prvom ovakvom posjetu zadarskog izaslanstva, u cilju budućeg prijateljskog povezivanja dvaju gradova, koji se upriličuje na inicijativu Grada Netanye i na poziv gradonačelnice Miriam Fierberg.

Članovi zaadrske delegacije u Netanyi su, pored zamjenice gradonačelnika, potpredsjednica Gradskog vijeća gđa Omerka Šarić, predsjednik Odbora Gradskog vijeća za međugradsku suradnju gosp. Damir Mišlov, pročelnik UO za gospodarstvo gosp. Nediljko Pavlović te pročelnica Ureda Grada gđa Dolores Grdović.

Već prvog dana boravka u Netanyi izaslanstvo Grada Zadra susrelo se s predstavnicima grada Netanyie. Na svečanoj večeri u čast Zadrana, pozdravila ih je predsjednica Gradskog vijeća grada Netanye gđa. Shosh Arar, zaželjevši dobrodošlicu i iskazavši zadovoljstvo što Netanya i Zadar započinju ovim dolaskom izgradnju prijateljskih veza.

U ime zadarske delegacije okupljenim predstavnicima grada domaćina uzvratila je pozdrave zamjenica gradonačelnika gđa. Ana Lovrin. U svom govoru dogradonačelnica je istaknula važnost razvijanja međunarodne suradnje za grad Zadar i otvorenost grada prema svijetu i građanima svijeta. Zbog žive aktivnosti na tom području, grad Zadar dobitnik je ovogodišnje nagrade Vijeća Europe, tzv. Europske zastave, istaknula je dogradonačelnica.

Također, Zadrani su posjetili i svjetski priznati Institut Wingate za fizičko obrazovnje i sport, jedinstven po tome što je infrastrukturno i kadrovski opremljen za izučavanje svih postojećih modernih sportova, a posebno je priznat zbog svojih
specifičnih programa socijalne rehabilitacije mladih delikventa sportom.

U srijedu 10. rujna predstavnici grada Zadra su boravili u jednodnevnom posjetu Jeruzalemu gdje su u Memorijalnom centru Yad Vashem položili vijenac na spomenik žrtvama holokausta.

Susret zadarskog izaslanstva s gradonačelnicom Netanye predviđen je za četvrtak 11. rujna.