Izaslanstvo Grada Bihaća posjetilo Grad Zadar
Prekogranična suradnja Zadra i Bihaća kroz EU projekte.

Gradonačelnik Grada Zadra, Božidar Kalmeta sa suradnicima upriličio je primanje za izaslanstvo Grada Bihaća predvođeno gradonačelnikom Emdžadom Galijaševićem. Povod posjetu bila je suradnja dvaju gradova u nekoliko prekograničnih projekata ostvarenih putem europskih fondova.

Na susretu je istaknuto da je Grad Zadar uspješno realizirao IPA prekogranični projekt “Zeleni otoci” u partnerstvu s institucijama iz Zadarske županije i Unsko sanskog kantona. Projekt Zeleni otoci jedan je u nizu realiziranih EU projekata između institucija s područja Zadarske županije i Unsko sanskog kanotna, a koji je imao za cilj promociju okolišnih pitanja te putem kojeg se hotikulturno uredio park Vladimira Nazora. S obzirom na dosadašnje dobro iskustvo zajednički je zaključak kako će se povezivanje dvaju gradova još više pojačati na sljedećim EU natječajima. Prije svega iz programa DANUBE, te prekograničnog programa Hrvatska - BiH za razdoblje 2014.-2020. Suradnja grada Zadra i grada Bihaća nužna je kako zbog blizine dvaju prekograničnih gradova, tako i zbog jačanja ekonomskih veza, turizma, te zajedničkih projekata u području zaštite okoliša.