Gradonačelnik dr. Živko Kolega susreo se s direktorom UNESCO-vog Centra za svjetsku baštinu g. Francescom Bandrinom, koji je u sklopu svog posjeta Hrvatskoj, danas posjetio Zadar.

Nakon kraćeg obilaska kulturne baštine u pratnji glavnog konzervatora za nepokretna dobra Hrvatske prof. Miljenka Domijana, g. Bandrin se sureo s gradonacelnikom i nadbiskupom u miru mons. Marijanom Oblakom u klaustru Benediktinskog samostana sv. Marije. Tom je prigodom dr. Kolega izrazio želju da Zadar što prije postane dio UNESCO-ve svjetske baštine.