Gradonačelnik otvorio 54. Glazbene večeri u sv. Donatu

U ponedjeljak, 7. srpnja, održana je svečanost otvaranja Glazbenih večeri u sv. Donatu. Nastupili su zbor i orkestar HRT-a pod ravnanjem Ivana Repušića koji je nakon punih devet godina dirigirao početnom svečanošću festivala. Pojačani uvaženim solistima – Nikitom Borisoglebskim (violina), Petritom Çekuom (gitara) i Stjepanom Franetovićem (tenor) - sa stilom su rasplesali antički Forum impozantnim opernim i baletnim brojevima Verdija, Rossinija, Bizeta, Hačaturjana, Čajkovskog  i Gotovca te orkestralnim biserima Dvořaka, Brahmsa i Straussa, dok su profinjeni romantički i suvremeni komadi za gitaru i violinu osvojili sve okupljene.

- Znakovi koji grade glazbeni identitet ovog našeg prekrasnog grada su brojni, a Glazbene večeri u sv. Donatu nakon pune pedeset i četiri godine održavanja u kontinuitetu, jedan su najsnažnijih simbola Zadra, istaknuo je u svom prigodnom obraćanju gradonačelnik Zadra, Božidar Kalmeta te Glazbene večeri u sv. Donatu proglasio otvorenima.

54. Glazbene večeri u sv. Donatu traju do 14. kolovoza, a uključuju dvanaest koncerata.