U akciji Zadarskog lista i Turističke zajednice Zadarske županije, u hotelu Kolovare, danas su dodijeljena turistička priznanja za najuređenije mjesto, općinu i grad. Također je odabran i restoran s najboljom izvornom grastro ponudom te su dodijeljena priznanja za najuređenije pojedinačne objekte te posebno kvalitetne elemente turističke ponude.

Za uređenost turističkog mjesta kao cjeline, u kategoriji velikih turističkih mjesta, najuređenijim je proglašen grad Zadar. U kategoriji srednjih turističkih mjesta, priznanje je otišlo gradu Biogradu, dok je u kategoriji manjih turističkih mjesta nagradu odnio grad Pag. Gradu Ninu dodijeljeno je posebno proiznanje za predstavljanje Hrvatske na europskom natjecanju "Zlatni cvijet Europe".

Što se tiče pojedinačnih elemenata turističke ponude priznanja su dodijeljena manifestaciji "Festival smokava" koju iz godine u godinu organizira OPG "Damjanić-Babac". U kategoriji konoba, najboljom je proglašena konoba "Skoblar", a najboljom turističkom zanimljivošću ocijenjene su "Vitlov čokolade". Najbolji suvenir je Penkalica - pribor za pisanje od masline, obrta "Jagoda".

Dodijeljene su i druge posebne nagrade. Za izniman doprinos promidžbi Zadarske županije u Njemačkoj priznanje je dodijeljeno g. Sigfriedu Baumannu. Priznanje za unaprijeđenje turističke ponude ruralnog turizma dobili su Ražnjevića dvori 1307, a za unaprijeđenje turističke ponude zadarskog zaleđa nagrađena je Turistička zajednica grada Benkovca. Također, za unaprijeđenje turističke ponude Zadarskih otoka, priznanje je dobila turističko-rekreativna manifestacija Škraping koja se svake godine održava na Pašmanu.

U ime svih nagrađenih, na priznanjima se zahvalio gradonačelnik Grada Zadra, Božidar Kalmeta. "Turizam je vrlo kompleksna grana gospodrastva i da bi regija ili grad bili usješni mora puno toga biti usklađeno. Zahvaljujem svima kojima rade u turizmu, koji osmišljavaju turističke proizvode i koji, svaki sa svojim proizvodom, doprinose da ova destinacija bude prepoznatljiva", istaknuo je ovom prigodom gradonačelnik. Također je zahvalio i medijima u promociji zadarskog turizma te naglasio da je ova akcija Zadarskog lista doprinijela podizanju kvalitete turističkih usluga na našem području. "Treba nastaviti još jače i bolje jer konkurencija ne spava. Naše najveće bogatstvo su ljudi i njihova inovativnost i to trebamo iskoristiti u cilju razvijanja turizma s kojim, zasigurno, možemo prvi izaći iz krize," poručio je gradonačelnik Kalmeta.

Gradonačelnik: naš najveći turistički potencijal su ljudi i njihova inovativnost Gradonačelnik: naš najveći turistički potencijal su ljudi i njihova inovativnost Gradonačelnik: naš najveći turistički potencijal su ljudi i njihova inovativnost Gradonačelnik: naš najveći turistički potencijal su ljudi i njihova inovativnost Gradonačelnik: naš najveći turistički potencijal su ljudi i njihova inovativnost Gradonačelnik: naš najveći turistički potencijal su ljudi i njihova inovativnost Gradonačelnik: naš najveći turistički potencijal su ljudi i njihova inovativnost Gradonačelnik: naš najveći turistički potencijal su ljudi i njihova inovativnost