Gradonačelnik Kalmeta predsjednici RH: dobrodošli u grad ljudi koji vas vole
Fotogalerija Galerija
U Domu Zadarske županije otvoren privremeni Ured predsjednice Republike Hrvatske, Kolinde Grabar Kitarović. FOTOGALERIJA.

Svečanim podizanjem zastave jutros je točno u 9 sati, u Domu Zadarske županije otvoren privremeni Ured predsjednice RH, Kolinde Grabar-Kitarović. Iz Ureda u Zadarskoj županiji, predsjednica će iduća četiri dana obavljati državničke dužnosti. Predsjednicu su pred prepunim dvorištem Doma županije dočekali i zaželjeli joj dobrodošlicu gradonačelnik Grada Zadra, Božidar Kalmeta i župan Stipe Zrilić

Gradonačelnik Kalmeta ovom je prigodom podsjetio na povijesne posjete pape Aleksandra II i Ivana Pavla II ali i svih dosadašnjih predsjednika Hrvatske. No, naglasio je, predsjednica Kitarović je prva koja je u Zadar privremeno preselila svoj ured. - Zahvaljujući vama, Zadar će iduća četiri dana biti centar Hrvatske. Dobrodošli u grad ljudi koji vas cijene, poštuju i vole, istaknuo je u svom pozdravnom govoru gradonačelnik Kalmeta. Pozdravne riječi predsjednici je uputio i župan Zrilić kazavši kako su tema predsjedničina posjeta otoci na kojima svake godine boravi sve više turista ali živi sve manje ljudi.

Zahvaljujući na srdačnoj dobrodošlici, predsjednica Grabar-Kitarović kazala je kako je lijepo vidjeti da se Zadar razvija te da je Zadarska jedna od tri županije u kojoj broj stanovnika raste. Međutim, ustvrdila je da su naši otoci pusti i da zaslužuju bolje. - Stoga sam htjela vidjeti kako se živi na otocima izvan turističke sezone. Kako je našim školarcima i njihovim nastavnicima, ribarima i umirovljenicima, kazala je predsjednica i izrazila zadovoljstvo što će s njom u obilasku otoka biti i vladini stručnjaci s namjerom poticanja i konkretiziranja razvojnih projekata. Također, predsjednica je primijetila da se neki i vraćaju na otoke, ali je to više iznimka nego pravilo. Izrazila je stav da bi turizam trebao biti samo nadogradnja pa stoga treba ulagati u promet, infrastrukturu, ali i digitalizaciju te širokopojasni internet tako da se i s hrvatskih otoka može raditi za bilo koga na svijetu.

Nakon otvaranja ureda, gradonačelnik Kalmeta sa zamjenicima, predsjednikom Gradskog vijeća i resornim pročelnicima, održao je službeni sastanak s predsjednicom RH na kojem je govorio o razvojnoj strategiji grada Zadra te o specifičnostima otoka u nadležnosti grada.

Gradonačelnik Kalmeta predsjednici RH: dobrodošli u grad ljudi koji vas vole Gradonačelnik Kalmeta predsjednici RH: dobrodošli u grad ljudi koji vas vole Gradonačelnik Kalmeta predsjednici RH: dobrodošli u grad ljudi koji vas vole Gradonačelnik Kalmeta predsjednici RH: dobrodošli u grad ljudi koji vas vole Gradonačelnik Kalmeta predsjednici RH: dobrodošli u grad ljudi koji vas vole Gradonačelnik Kalmeta predsjednici RH: dobrodošli u grad ljudi koji vas vole