Gradonačelnik Kalmeta otvorio 14. Olimpijski festival dječjih vrtića
Fotogalerija gallery

Danas je na atletskom stadionu na Višnjiku održan tradicionalni, 14. po redu Olimpijski festival dječjih vrtića grada Zadra i Zadarske županije. Na ovoj dječjoj olimpijadi sudjelovalo je 480 djece iz 12 dječjih vrtića iz Zadra, Benkovca i Biograda.

Natjecali su se u različitim sportskim disciplinama: trčanje, bacanje loptice u dalj i skok u dalj, štafeta i mali nogomet. Na prigodnoj svečanosti olimpijski plamen djeci su pomogli zapaliti naši najtrofejniji jedriličari, Šime Fantela i Igor Marenić. Olimpijadu je otvorio gradonačelnik Božidar Kalmeta zaželjevši djeci puno igre i sportskih uspjeha. Ova sportska manifestacija organizirana je pod pokroviteljstvom Hrvatskog olimpijskog odbora, Zadarske županije, Zadra, Benkovca i Biograda na Moru.