Gradonačelnik Božidar Kalmeta primio izaslanstvo Republike Austrije

U ozračju povijesnog događaja, ulaska Republike Hrvatske u Europsku uniju i otvaranja Austrijske knjižnice ˝Dr. Alois Mock˝Zadar, gradonačelnik Božidar Kalmeta upriličio je primanje za izaslanstvo Republike Austrije u sastavu Dr. Johannes Kyrle, generalni tajnik za međunarodne poslove Saveznog ministarstva za europske i međunarodne poslove Republike Austrije te Dr. Martin Eichtinger, voditelj kulturnopolitičkog odjela Saveznog ministarstva za europske i međunarodne poslove Republike Austrije, Mag. Georg Christian Lack, voditelj Austrijskog kulturnog foruma u Zagrebu te Mag. Erika Bernhard, stručna suradnica generalnog tajnika.

Ovaj događaj gradonačelnik Kalmeta okaraterizirao  je iznimno važnim za Zadar, budući da je ovaj povijesni grad svojevrsni nositelj knjižničarstva, u kojemu je osnovano jedno od najstarijih sveučilišta i napisan prvi hrvatski roman te njegova književna baština predstavlja važan dio cijele hrvatske povijesti.

Predstavnici Republike Austrije izrazili su zadovoljstvo što je Hrvatska pronašla put prema europskoj zajednici te su naglasili kako je daljnja suradnja neminovna, budući da je i Austrija zemlja koja je poznata po svojim knjižnicama, odnosno literarnoj kulturi.

Susretu su nazočili i zamjenik župana Božidar Longin, zamjenik gradonačelnika Zvonimir Vrančić, predsjednica Odbora za međunarodnu suradnju Gradskog vijeća, mr. sc. Elvira Sterle i rektor Sveučilišta u Zadru, prof. dr. sc. Ante Uglešić.