U pratnji direktora zadarske i dubrovačke «Čistoće», Dina Perovića i Pere Kacige te pročelnice UO za zaštitu okoliša i prostornog uređenja Grada Dubrovnika Nike Sudarević, gradonačelnica Ana Lovrin prošlog je vikenda obišla odlagalište otpada na Grabovici u Dubrovniku, kojom se prilikom upoznala s načinom postupanja s otpadom u tom gradu te načinom na koji je izvršena sanacija starog odlagališta.

Kako će po završetku izgradnje postrojenja za zbrinjavanje otpada mehaničko-biološkom metodom na Novom Bokanjcu i Grad Zadar započeti sanaciju postojećeg deponija u Diklu, čelni ljudi Grada i zadarske «Čistoće» na terenu provjeravaju već primijenjene metode.

Dubrovačka Grabovica je, inače, jedno od rijetkih odlagališta u Hrvatskoj koje ima građevinsku dozvolu i izrađenu studiju utjecaja na okoliš te čija je sanacija obavljena u skladu sa svim propisima. Odlagalište Grabovica u uporabi je od 1983. godine, a postupak sanacije započeo je prije osam godina.