Gradonačelnica Ana Lovrin danas je sa suradnicima obišla gradilišta najznačajnijih infrastrukturnih objekata na području grada, kako bi se upoznala sa stanjem radova na tim gradilištima i provjerila poštivanje rokova njihove izgradnje, uoči nadolazeće turističke sezone.

Obilazak je obuhvaćao gradilišta na Biogradskoj cesti, državnoj cesti D8, dakle radovima na trećoj fazi ove dionice ceste(od potoka Ričina do Bibinja), Višnjiku (bazen i dvorana), Puntamici (pročišćavač otpadnih voda), Vitrenjaku (zgrada JK Uskok), Obali kralja Tomislava (proširenje), te Istarskoj obali (pristanište za cruisere).

Saznavši na terenu u kojoj su fazi pojedini radovi, gradonačelnica Lovrin je tijekom razgovora s izvođačima radova naglasila nužnost poštivanja rokova, a posebice je inzistirala na pravovremenom završetku onih projekata čije bi eventualno prolongiranje rokova završetka radova dovelo do zastoja prometa i stvaranja gužvi na cestama u nadolazećoj turističkoj sezoni.

Kako su istaknuli izvođači radova, radovi se odvijaju predviđenim tijekom, premda su manji zastoj u njihovom izvođenju izazvale dugotrajne loše vremenske prilike.

U izjavi novinarima, gradonačelnica Ana Lovrin je kazala kako je Zadar najveće «gradilište» u Hrvatskoj te kako se niti jedan grad u ovome trenutku ne može pohvaliti s radovima na šest, sedam tako velikih projekata, a čija je ukupna vrijednost 250 milijuna kuna. Riječ je o sredstvima koja su najvećim dijelom osigurana iz državnog proračuna, no značajan dio sredstava osigurava i sam Grad Zadar.