Gradonačelnica Ana Lovrin danas je u Maloj vijećnici Grada Zadra primila japanskog veleposlanika u Hrvatskoj Kanamea Ikedu i njegovu pratnju, a prigodom Dana japanske kulture koji se 19. i 20. ožujka održavaju u našem gradu.

Uz gradonačelnicu Lovrin bio je i član Poglavarstva za odgoj, školstvo, kulturu i šport Radovan Dunatov, dok su u pratnji veleposlanika bili njegova kći Junko Ikeda, i II. tajnik u Veleposlanstvu Shinichi Nishinosono.

Izrazivši osobito zadovoljstvo izborom Veleposlanstva Japana u RH da Dane japanske kulture organizira u Zadru, gradonačelnica Lovrin je izrazila nadu da će Grad Zadar, koji i sam sudjeluje u organizaciji ovog događanja, te Veleposlanstvo Japana uspjeti u ovom projektu, na zadovoljstvo građana Zadra i svih umjetnika koji sudjeluju u programu.

Upoznavši goste s bogatom prošlošću, kulturnom baštinom te razvojnom perspektivom Zadra, Ana Lovrin je pozvala sve pripadnike prijateljskog nam japanskog naroda da nas što skorije posjete. Gradonačelnica je ovom prilikom upoznala veleposlanika i javnost o postojanju inicijative za zbližavanje Zadra s japanskim gradom Kumamotom.

Zahvalivši se u ime svoje Vlade Gradu Zadru na pomoći u organizaciji Dana japanske kulture, g.Ikeda je kazao kako se već prošle godine uvjerio u ljepote zadarskog kraja, a kroz projekt uzgoja tuna na ovome području i u gospodarsku perspektivu ovog grada. Dodavši kako je Zadar i iznimno atraktivno turističko odredište, japanski je veleposlanik zaključio kako će svojim zemljacima prenijeti lijepe dojmove o Zadru i pozvati ih da ga posjete.

Boravak uvažanih gostiju u Zadru nastavlja se danas posjetom Sveučilištu, Nadbiskupiji zadarskoj te večerašnjim programom u Hrvatskom narodnom kazalištu koje je otvoren za sve građane.