Grad Zadar će uskoro objaviti natječaje za prodaju 114 svojih stanova, a novac koji će na taj način popuniti gradski proračun bit će utrošen u kapitalne projekte.

Riječ je o 52 stana u kojima se nalaze zajmoprimci sa sklopljenim ugovorom o najmu s Gradom.

Uz te stanove, prodaju se i 62 stana u kojima se sada nalaze zajmoprimci s ugovorom o zaštićenom najmu, a koji će sada imati pravo prvootkupa. Natječaj koji će uključivati popis stanova bit će objavljen krajem tjedna u lokalnim glasilima i na našoj web stranici.

Odluka Poglavarstva o prodaji spomenutih stanova temelji se na ranije donešenoj odluci Gradskog vijeća o prodaji gradskih stanova.

Gradska uprava napravila je anketu među stanarima s ugovorom o najmu, a izvršene su i procjene vrijednosti stanova pa će oni biti prodavani po tržnišnoj cijeni.